Diyanet ‘ten Bir İlk Daha

Diyanet İşleri Başkanlığı(DİB)  Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç’ in TRT Diyanet ‘te yaptığı açıklamaya göre her sene Mekke ve Medine’ye yapılan umre ziyaretlerine bu sefer Kudüs’ üde eklediklerini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı(DİB)  Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç’ in TRT Diyanet ‘te yaptığı açıklamaya göre her sene Mekke ve Medine’ye yapılan umre ziyaretlerine bu sefer Kudüs’ üde eklediklerini belirtti. Günenç, konuşmasında yaklaşık iki ay süren çalışmalar sonucunda kutsal topraklara yapılacak olan ziyaretler içine Kudüsü de eklediklerini ve kayıtların başladığını söyledi.

Uzun zamandır üzerinde durduklarını ve yapılan alt yapı çalışmaları sonucunda kayıt yapılacak seviyeye getirdiklerini belirtti. Kayıtların başladığını belirten Enver Günenç; 15 Nisan da ilk gurubun Haremeyn’in üçüncüsü olan Kudüs‘e göndermeye başlayacaklarını söyledi. Kudüs ‘e olan ziyaretlerinin çok geniş çapta olacağını belirten Günenç kafilenin orda üç gün kalacağını ve orda ki peygamberlerin kabirlerinin ziyaret edileceğini ve bunun gibi bir sürü programının olacağını söyledi. Programın yoğun ve çok anlamlı olacağını, gidecek kardeşlerimizin güzel bir şekilde faydalanacağını belirtti.

Yapılacak olan ziyarette grubun 3 gün Kudüs’te, 4 gün Medine’de ve 7 gün Mekke’de kalacaklarını söyledi. Kayıt yapmak isteyenlerin il veya ilçe müftülüklerine müracaat etmeleri gerektiğini açıklayan Günenç böyle bir uygulamanın Türkiye de ilk defa olacağını ve inşallah devamının da geleceğini açıkladı.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,