Dünya Kudüs Günü Buluşması

Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Aksa-Der) üye ve gönüllüleri “Dünya Kudüs Günü” etkinliği düzenleyecek.

Ülkemizde ve Dünya genelinde Ramazan ayının son cuması Dünya Kudüs Günü” olarak kabul edilmiş ve bu vesileyle Müslümanlar için kutsal kabul edilen Kudüs bilinci canlı tutulmaktadır. Kudüs/Mescidi Aksa bilincini canlı tutmak ve bir an evvel Siyonist esaretinden kurtulması için gündem oluşturmak her Müslüman ferdin sorumluluğudur. Bu yıl Aksaray da üçüncüsü düzenlenecek olan “Dünya Kudüs Günü” etkinliği, 01.07.2016 Cuma günü Ulu Camii önünde, Teravih namazı  akabinde 23.00 da Aksa-Der tarafından Basın açıklaması düzenlenecektir.

Basın açıklamasına tüm Aksaray halkı davetlidir.

Aksa-Der Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bilgiç, konuyla alakalı yaptığı değerlendirme de, “Bugün Gazze işgal altındadır, Müslümanların ilk kıblesi ve kutsalı olan Mescidi Aksa  Siyonist esareti Altındadır. Hakikatte bu tablo tüm İslam Âleminin esaretini simgelemektedir. Bu durumda Müslümanlar var oldukları her yerde ve her platformda meşru olan tüm imkânları kullanarak bu esarete itiraz seslerini yükseltmelidirler. Bu bizim İslami sorumluluğumuzdur, İslam’ın bize yüklemiş olduğu önemli bir vazifedir. Aksaray halkını bu anlamlı ve onurlu buluşmaya davet ediyor, zalim Siyonistlere karşı tepkilerini göstermelerini bekliyoruz” dedi.