Eczaneler Maske Yok Diyor, Vatandaş Maskesiz Hiçbir Yere Alınmıyor

Türkiye’de maske tedariği büyük bir muammaya dönüştü. Önce e-PTT AVM üzerinden günlük 5 adet maskenin ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklandı, ardından bu uygulamadan vazgeçilip eczaneler aracılığıyla dağıtılacağı duyurusu yapıldı. Şimdi ise vatandaş ne e-PTT üzerinden ne de eczanelerden maske temin edebiliyor…

Aksaray’da birçok eczane, camlarına “Maske Yok” yazısı asmış durumda. Bazı eczaneler ise krizi fırsata çevirmenin peşinde. Bizim Aksaray olarak Aksaray şehir merkezinde yer alan eczaneleri gezerek maskelerin durumunu sorduk.

Eczanelerin çoğunda maske bulunmazken bazı eczanelerin durumu fırsata çevirmeye çalıştığına şahit olduk. Maske sorduğumuz bir eczanede, hijyen kurallarına dikkat etmeksizin satılan ambalajsız maskenin tanesini 5 TL’den sattıklarını belirttiler.

Öte yandan maskesiz bankalara, marketlere alınmayan vatandaşlar ise ne yapacağını şaşırmış durumda. İşlerini halletmek üzere bankaya girmek istediğini söyleyen Muhammed isimli bir vatandaş, maskesiz olduğu için içeriye alınmadığını söyledi. Maske bulmak için eczane eczane dolaştığını belirten vatandaş, hiçbir yerde maske bulamadığını söyledi.

Maske konusunda yaşanan muamma devam ederken vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda. Vatandaşlar maske bilmecesinin bir an önce çözüme kavuşturulmasını bekliyor…

Kaynak: Bizim Aksaray

Anahtar Kelimeler: , ,