Engelleri Kaldırmak İçin Samimi Şekilde Çalışıyoruz

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Engelli Birim Koordinatörlüğü, Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin’le bir araya gelerek, bugüne değin yapılan çalışmalar ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Programa Engelli Birim Koordinatörlüğü Yöneticileri, Engelli Öğrenci Temsilcileri ve Özel Eğitim Uzmanları da katıldı. Üniversitede engelleri ortadan kaldırmak için samimi şekilde çalışmalar yaptıklarını ve bu husustaki çalışmaların sürdürüleceğini söyleyen Rektör Şahin, “Bugüne kadar hissedilebilir yüzey çalışmaları, konferanslar, gerek üniversitede ve gerekse üniversite dışında düzenlenen programlara destek verme, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri gibi pek çok çalışmayı hayata geçirdik. Birim Koordinatörlüğümüzle birlikte, yaptığımız bu çalışmaları genişletmek arzusundayız” dedi. Programda Engelli Birim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Emine Fırat da yapılan ve planlanan çalışmaları anlattı; Koordinatörlüğün teşkilatlanmasının ve engelli öğrenci temsilcilerinin seçiminin tamamlandığını söyledi. Özel Eğitim Uzmanları ve Birim Yöneticileri de yapılabilecek çalışmalara dair görüşlerini paylaştı.

Engelli öğrenci temsilcilerinin birim yöneticileriyle tanışması maksadıyla da düzenlenen program, öğle yemeğinin ardından sona erdi. Etkinlikte öğrenci temsilcileri, engellilerin yaşadıkları sorunlara dair bilgiler verdi.

2.JPG