Engelliler İçin Eğitim Seminerleri Protokolü İmzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü arasında önemli bir işbirliği projesi hayata geçti. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, düzenlenen törenle, “Aksaray’daki Engelli Bireylere Sahip Olan Ailelere Yönelik Eğitimi Semineri” isimli işbirliği protokolünü imzaladı.

Düzenlenen törende konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, topluma hizmet kapsamında imzalanan bu gibi protokollerle engellilere daha iyi hizmet edeceklerini söyleyerek, “Protokolün hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Üniversite olarak tüm paydaşlarımıza elimizden gelen destekleri veriyoruz. Bu gibi işbirliklerine her zaman açığız” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal da, imzalanan protokolün çok önemli olduğunu söyledi ve ASÜ ailesine katkılarından dolayı teşekkür etti. Düzenlenen törene Akademisyenler ve Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri de katıldı.

İmzalanan protokol çerçevesinde düzenlenecek eğitim çalışmaları 28 gün sürecek. Seminerde “Aile-Çocuk Eğitimi” konusunu Doç. Dr. Figen Akça, “Çocuk Gelişimi Eğitimi” konusunu ise Yrd. Doç. Dr. Songül Giren anlatacak.