Filistin Katliamına Protesto


     Aksaray Anadolu Gençlik Derneği tarafından, Filistin’de siyonist İsrail askerlerinin saldırısı sonucunda şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındıktan sonra saldırılara ve katliamlara yönelik basın açıklaması yapılarak protesto edildi.

   Cuma namazının ardından Ulu Cami önünde biraraya gelen Aksaray AGD üyeleri ve çok sayıda kişinin katıldığı gıyabi cenaze namazının ardından basın açıklaması yapıldı. Dernek adına açıklamayı yapan Muhammed Fatih Kaymak, İsrail’in Filistin topraklarındaki katliamlarına devam ettiğini belirterek

” İsrail’in üç yahudi gencin kaybolduğunu bahane ederek başlattığı saldırılar, bu gençlerin cesetlerine ulaşıldıktan sonrada devam etti.Başta İngiltere olmak üzere BM, ABD, AB ülkeleri siyonist İsrail’in saldırılarını bir savunma olarak nitelendirmektedirler. Oysa bu üç gencin kaybolmasından da öldürülmesinden de İsrail sorumludur. Çünkü İsrail daha fazla müslüman kanı dökebilmek için her türlü aşağılık davranışı yapabilecek karakterdedir. BM, ABD, ve AB İsrail’in 70 yıldır oynadığı bu oyunun doğal aktörleridir ” dedi.

Ardından konuşmasına siyonist İsrail’in ramazan ayını müslümanlar için kan gölüne dönüştürmeyi rutine bağladığını belirterek devam eden Kaymak

”Doğu kudüs, Batı Şeria ve Gazzeye karadan, denizden ve havadan yapılan son saldırılar, yaklaşık 100 kadar müslümanın şehit olmasına neden olmuştur.300 kadar Filistinli yaralanmıştır. Faşist İsrail iftar ve sahur saatlerinde saldırılar düzenleyerek müslümanların ramazan ayını engellemeye çalışmaktadır. Siyonist İsrail’in tüm yaptıkları insanlık suçudur.”

diyen Kaymak, son olarak tüm dünyanın başında musibet olan İsrail’in, işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağını, İsrail küstahlığının İsrail şımarıklığının er yada geç son bulacağını ifade etti.

Basın açıklamasına destek veren Aksa-der ve Anadolu Gençlik Derneği, açıklamanın ardından İsrail-Amerika aleyhinde sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

Anahtar Kelimeler: , ,