Gazze`nin direnişi zafer getirdi

HAMAS Siyasi Büro Bakan Yardımcısı İsmail Heniyye, Gazze`nin El Kassam, Seraya El Kuds ve diğer Filistinli grupların grupların birlikte hareket etmesinin İsrail`e karşı zaferi getirdiğini ifade etti.

  Siyonist İsrail`in Gazze`ye saldırılarından sonra  ilan edilen kalıcı ateşkesin  ardından halka hitap eden  İsmail Heniyye,  Gazze`deki grupların Filistin meselesindeki duyarlılıklarının, zaferi getiren en önemli etken olduğunu ifade etti.

Filistin direniş gruplarının ellerinden gelen imkanları Filistin için seferber ettiğini söyleyen Heniyye “İsaril’e karşı  Filistin direnişi ve tüm Filistin halkı beraber durdular. Gazze halkının sabrı, ve Müslümanların onlarla yan yana durmaları zaferi getirmiştir” şeklinde konuştu.

Hamas`ın çağrısı üzerine toplanan binlerce Filistinliye konuşan İsmail Heniyye, ” Bu savaş tüm kesimlerin yüzünü Filistin davasına çevirmiş ve İslam aleminin duygularını tazelemiştir. ” ifedelerini kullandı.

Filistin zaferinin sadece el Kassam`ın mücadelesi ile değil tüm grupların fedakarlık ve çabaları ile geldiğini vurgulayan Heniyye ” Tüm Filistin guruplarını tebrik ediyorum. Şu bilinmelidir ki savaş meydanında El Kassam`ın Seraya El Kuds’un  ve diğer gurupların çabaları ile zafer gelmiştir. Sadece El Kassam`ın çabaları ile değil. Gazze`nin bu gurupları bağrında taşıması zaferi getirdi.” dedi.

Anahtar Kelimeler: , , ,