Genç Memur Sen, Bayırbucak Saldırılarını Protesto Etti

Bayırbucak Türkmenlerine yönelik gerçekleştirilen saldırılar Aksaray Genç Memur Sen tarafından düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi.

Aksaray Hükümet Meydanında düzenlenen basın açıklamasına Memur Sen’ e bağlı sendikaların başkan ve yönetim kurullarıyla, Aksaraylı vatandaşlar katılım gösterdi.

Basın açıklamasını Genç Memur Sen  Aksaray il Başkanı Niyazi Maraşlıoğlu yaptı. Maraşlıoğlu, Suriye’ de Bayırbucak Türkmenlerine yapılan zulüm ve vahşet hakkında şunları dile getirdi;

” Zalim Rusyayı, katil Esed’i Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelen saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor, lanetliyoruz. Mazlumun dinini, ırkını, mezhebini hiçbir zaman sormadık. Kimden gelirse gelsin zulmün karşısında, mazlumun yanında olduk. Bayırbucak başta olmak üzere Suriye’ de hayatını kaybeden Türkmen, Arap ve Kürt kardeşlerimize masum ve mazlum insanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Ayrıca Maraşlıoğlu, ”Çağın genç erdemliler hareketi olarak, tüm Dünya milletlerini, devletlerini, BM’i, Avrupa Birliğini, İslam İşbirliği Teşkilatını ve Arap Birliğini, akan kanı durdurmak üzere birlik olmaya, sergileyecekleri kararlı tutumla zulme engel olmaya davet ediyoruz.”

Son olarak, Türkiye’nin gençleri olarak bu zulüme ve vahşete sessiz kalmayacaklarını belirten Maraşlıoğlu, ” Buradan sesleniyoruz: Zalim Rusya, piyonun Esed’i de alıp bölgeden defol. Ölüm kusan uçaklarını, kan akıtan askerlerini de al, bölgeden defol.” dedi.

Maraşlıoğlu, Basın açıklamasına katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

(aksarayhaber.net.tr)

Genç-memur-sen-protesto-2