Gençler Sabah Namazında Ulu Cami’de buluştu

Birçok ilde düzenlenen “Sabah Namazında Gençler Buluşuyor “ etkinliği, Aksaray’da da tarihi Ulu Camii’nde gerçekleştirildi. Gençler Sabah Namazından Sonra Özelde Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi Genelde İse Türkiye’de Suçsuz Yere Mahkûm Edilmiş Masumlar İçin Basın Açıklaması Yaptı.

AKSARAY- Aksaray’da düzenlenen “Sabah Namazında Gençler Buluşuyor “ etkinliği, bu gün Tarihi Ulu Camii’nde gerçekleştirildi. Gençler Sabah Namazından Sonra Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Türkiye’de suçsuz yere mahkûm olan Yusufiler için Basın Açıklaması Yaptı. Yapılan basın açıklamasına Cami cemaati de destek verdi. Basın açıklamasını gençler adına Abdülkadir Eseroğlu okudu.

Batının Demokrasi ve Özgürlük Naraları Anlamsızdır

“Mısır halkının oyları ile Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Muhammed Mursi 2013 yılının Temmuz ayında yapılan askeri darbe sonucu Sisi yönetimi tarafından zindana atılmıştır. Başta ABD olmak üzere batılı devletlerin desteğiyle gerçekleşen bu darbe Batı’nın demokrasi, özgürlük ve eşitlik söylemlerinin ne kadar sahte ve anlamsız olduğunu da bütün dünyaya gösterdi. Mursi’nin devrilmesi için Sisi’ye destek yarışına giren Suud, Birleşik Arap Emirlikleri gibi devletler ise Âlem-i İslam’ın hangi zihniyete sahip yöneticiler tarafından yönetildiğini ortaya koydu.

Ümmet-i Muhammedin Yiğit Evlatları

Bu arada başta Sayın Mursi ve arkadaşları olmak üzere Mısır’ın kahraman devrimcileri ilk günden itibaren Sisi cuntasına karşı direndiler. Rabia Meydanı’ndaki destansı direniş vasıtasıyla bütün Ümmet-i Muhammed’in yiğit evlatlarının, İhvan’ın kahraman gençlerinin hürriyet ve adalet için neleri göze alabileceklerini gördü.

 İslam Ümmetinin Birliği Şart

Bizler Türkiye’nin 40’a yakın ilinde sabahın bu saatinde bir araya gelen Türkiyeli gençler olarak başta Cumhurbaşkanı Mursi olmak üzere Mısır’ın kahraman devrimcileriyle gurur duyuyoruz. Artık Âlem-i İslam’ın geleceği, kaderi ortaktır. Kudüs’ün, Kahire’nin Şam-ı şerif’in geleceği aynı zamanda İstanbul’un, Konya’nın Diyarbakır’ın da geleceğidir.

İçinde bulunduğumuz bu durumdan hep birlikte, saflarımızı sıkıştırarak yeniden kardeş olarak çıkmaktan başka da yolumuz yoktur. Biz gücün, zorbalığın hâkim olduğu bir dünya değil; Adaletin, barışın, kardeşliğin hâkim olduğu bir dünya istiyoruz. Bunun tek yolu da İslam’ın diriltici nefesidir. Ve dünya her zamandan daha çok bu nefese, ruha muhtaçtır. Alem-i İslam’ın dört bir tarafını kaplayan bu kara bulutlar mutlaka bir gün dağılacak ve Müslümanlar da dünyadaki diğer insanlar gibi hür bir şekilde yaşayacaklardır.

Buradan bir kez daha bu coğrafyanın gençleri, evlatları olarak yüreklerimizin yeryüzünün dört bir yanında zalimlere karşı direnen mazlumlarla, ezilenlerle olduğunu ilan ediyoruz.

Ayrıca 28 Şubat darbesinin mazlumlarından olan Gazeteci Yakup Köse kardeşimize de özgürlük istiyoruz. Devlet, yıllarca zulmettiği Yakup Köse’nin ve onun gibi mağdur edilen zindanlardaki yüzlerce mahkumun yakasından artık düşmelidir. Yeni Türkiye geçmişin izleriyle hesaplaşmaya ancak bu mazlum insanları özgürleştirerek başlayabilir.

Çağrımıza icabet ederek sabahın bu vaktinde burada toplandığınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Allah ’u Teâlâ zindanlardaki tüm mazlumların, Müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Rabbimiz mazlumların acılarını, gözyaşlarını dindirsin. Bizlere İslam’ın, barışın, k

ardeşliğin, adaletin, gerçek hürriyetin hakim olduğu günleri görmeyi nasip etsin…” Şeklinde bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasın ardından cemaat Din-Bir Sen Başkanı İlhan Demir Dua etti cemaat de Dualara Âmin diyerek karşılık verdi. Basın açıklamasının ardından cemaat dağıldı.

(Ömer YILDIRIM/aksarayhaber.net.tr)

Gençler Sabah Namazı Çıkışında Bütün Yusufiler İçin Toplandı (2) Gençler Sabah Namazı Çıkışında Bütün Yusufiler İçin Toplandı (1) Gençler Sabah Namazı Çıkışında Bütün Yusufiler İçin Toplandı (3)