Ankara’daki Hain Saldırı Aksaray’da Kınandı

Ankara’da meydana gelen ve son açıklanan rakamlara göre 28 kişinin yaşamını yitirdiği 61’nin de yaralandığı patlama sonrası Türkiye ve akabinde Aksaray’da kınandı.

Ankara’da meydana gelen ve son açıklanan rakamlara göre 28 kişinin yaşamını yitirdiği 61’nin de yaralandığı patlama sonrası Aksaray STK platformu tarafından Cuma namazı çıkışı hükümet meydanında gerçekleştirilen basın açıklaması ile kınandı. Basın açıklamasını Aksaray STK Platformu başkanı Eyup Dağdaş okudu.

“Öncelikle Hayatını Kaybeden Kardeşlerimize Yüce Mevla’dan Rahmet Diliyoruz”

Burada toplanma amaçlarının Ankara’da yaşanan haince saldırıyı kınamak olduğunu dile getirerek; ”Ankara’da meydana gelen 28 vatandaşımızın vefatı ve 61 vatandaşımızın da yaralanması ile sonuçlanan alçakça ve haince terör saldırıların faillerini Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları olarak lanetliyoruz. Öncelikle hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Mevla’dan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.” Dedi.

“Gerçekte Bu Saldırılar Ülkemizin Bütün Kesimlerine Yapılan Saldırılardır”

Yapılan saldırıların tüm Türkiye halkına yapıldığını belirten Dağdaş; ”Son aylarda Kadim Medeniyetimizin bizlere manevi hediyesi olan değerlerimize, birlik ve kardeşliğimize ve bu toprakların güzel insanlarının huzuruna kasteden terör saldırılarıyla karşı karşıyayız. Gerçekte bu saldırılar ülkemizin bütün kesimlerine yapılan saldırılardır. Bizler birlikte kardeşçe yaşama kültürünü önce asrısaadette Peygamberimiz (SAV) in rehberliğinde, sonra Endülüs’te, Selçuklu ve Osmanlılarda dünyaya öğreten ve yaşatan bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu yüzden ülkemizde yaşanan bu olaylar karşısında topyekûn bir duruş sergilemeliyiz. Çünkü bizim medeniyetimizde Türk, Kürt, Çerkez, Abaza, Gürcü Alevi. Sünni, Arap ayrımcılığı yoktur. Bizim medeniyetimiz din kardeşliği esasına dayanır. Bu yüzden oynanan oyunların farkında olmalıyız. ” İfadelerini edildi.

Aksaray STK Temsilcisi Eyup Dağdaş son olarak;” Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, saldırının faillerinin bir an önce bulunarak hesap sorulmasını, bir daha olmaması için gerekenlerin yapılmasını diliyor, Aksaray STK Platformu olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu yüce milletimize ve kamuoyuna saygıyla duyuyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anahtar Kelimeler: ,