HDP Saldırısında İki Müslüman Şehid Oldu!

Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Kocluca (Xanıké) köyünde HDP’lilerin ağır silahlarla HÜDA Par üyelerine düzenlediği saldırıda iki Müslüman şehit oldu.

Doğu ve güneydoğu bölgesinde şiddet ve katliamın temsilcisi konumunda olan HDP ve Pkk ‘nın kendilerine boyun eğemeyen ve kendilerini desteklemeyen Müslüman halka düzenledikleri son saldırı da HÜDA PAR üyesi Muhammed Şerif Şimşek (35) ve A. Celil Talayhan’ın (37) hain kurşunların hedefi oldular.

Her fırsatta bir bahane bularak halka kan kusturan HDP ve Pkk zihniyetinin halkın inancına kasteden propaganda ve faaliyetleri karşısında inancı gereği dik duran Müslüman halk açık hedef haline gelmiş bulunuyor.

Edinilen bilgiye göre daha önce de PKK ‘lilerin saldırısına uğrayan Muhammed Şerif Şimşek’in Cizre İzzet Keser Caddesinde bulunan işyeri yakılmıştı. Müslüman kimliğiyle bölgede tanınan Muhammed Şerif Şimşek saldırı esnasında önce başından vurulmuş, vurulduktan sonra da vücudunun çeşitli erlerinden  hedef alınarak kurşunların hedefi olmuş ve hunharca katledilmiştir.

HDP’ lilerin yaptığı alçakça saldırı sonucunda basın açıklaması yapan  HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz.”HÜDA PAR ile HDP arasında bir çatışmanın söz konusu olmadığını olayın tamamen HDP’liler tarafından köylülerin taranması olduğunu söyledi.” Eğer bıçak kemiğe dayanırsa, bardak taşarsa kimse kontrol edemez herkes aklını başına alsın” diyerek sert bir açıklama yaptı. Mehmet Hüseyin Yılmaz, “Batıda özgürlük havarisi, doğuda ise Molotof ve keleş silahlarıyla halka zulmeden HDP zihniyetli Seçim çalışması adı altında halkı sürekli tehdit ve tahrik etmektir. Bu zihniyeti destekleyenlerin, bu katileri canavarlaştırdıklarının farkına varmaları gerekiyor” dedi.

HDP/PKK taraftarlarının yaptığı katliamı tüm yurtta STK ve Partilerin lanetlemeleri bekleniyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,