Hdp/Pkk’lılar Kobani Bahanesiyle Halka Saldırdı

Kobani’ de Işid’in saldırılarının artmasıyla birlikte Hdp’nin  “sokağa çıkma çağrısını” bahane eden Hdp/Pkk’lı gruplar başta Güneydoğu olmak üzere birçok bölgede molotoflu, taşlı, sopalı saldırılar düzenledi.

Hdp’ nin çağrısı üzerine sokağa çıkan Hdp/Pkk’lılar birçok noktada İslami STK’lar ve dindar çevrelerin evlerine, işyerlerine molotoflu, taşlı, sopalı saldırılar düzenlerken yine birçok noktada yolu bir süre trafiğe kapattılar ve yol kenarında duran bazı araçları da yaktılar.

Başta İstanbul olmak üzere Adana, Mersin, Diyarbakır, Van, Batman, Şanlıurfa, Mardin gibi çeşitli kentlerde izinsiz gösteri düzenleyen Hdp/Pkk’lılar gösterilerle yetinmeyip daha da ileri giderek bir çok noktada Ak Parti, HüdaPar ve Mustazaflar cemiyetinin birçok il ve ilçe teşkilatlarına taşlı sopalı saldırılarda bulundular. Bazı noktalarda polis göstericileri tazyikli su ve biber gazıyla dağıtsa da Batman, Şanlıurfa gibi şehirlerde polis müdahalesinin çok yetersiz kaldığı görüldü.

Ayrıca Hdp/Pkk’lılar tarafından gerçekleştirilen saldırılarda birçok vatandaş yaralanırken çeşitli noktalarda saldırılar artarak devam ediyor.