Hedef, İrfan Sahibi Bir Gençlik Yetişmesi

İlim Yayma Cemiyeti Aksaray Şube Yöneticileri, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’i makamında ziyaret etti.

İlim Yayma Cemiyeti’nin çalışmalarından ve amacından söz eden Başkan Ali Boysak, milli ve manevi değerlerin ihyasına çalıştıklarını, irfan sahibi bir gençliğin yetişmesi için faaliyetlerde bulunduklarını belirtti. Tüm bunları yaparken geçmişin ilmi ve entellektüel birikiminden istifade ettiklerini ve değerlerin yeni nesle aktarılmasının büyük önem arz ettiğini kaydeden Boysak, “Kendine güveni olan, öfke ve nefretin diline esir olmamış, yaratılanı yaratandan ötürü seven bir gençlik yetiştirmek için çeşitli programlar ve etkinlikler düzenliyoruz. Bu yıl için de bu doğrultuda çeşitli planlamalarımız var” dedi. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ise ziyaretin kendisini memnun ettiğini ifade ederek, İlim Yayma Cemiyeti’nin etkinliklerine ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Ziyaretin son bölümünde öğrenci sayısı, barınma sorunu, sosyal etkinlikler ve eğitim faaliyetleri gibi detaylar görüşüldü.