1. Ihlara Rallisi Start Aldı

32. Ihlara Kültür ve Turizm festivali kapsamında bu sene ilk defa düzenlenen 1. Ihlara Ralli’si başladı.

Aksaray Belediyesinin katkılarıyla bu sene ilki düzenlenen 1. Ihlara Ralli’si Hükümet meydanında Klasik araçların katılmıyla start aldı. Çok sayıda davetli ve vatandaşın katılım gösterdiği organizasyonda başta Aksaray olmak üzere Konya, Ankara, İstanbul gibi illerden 27 tane Klasik araç ralliye katıldı.

Yarış öncesinde kısa bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Bu sene ilkini gerçekleştirdikleri Ihlara Ralli’sinin Aksaray’ın tanıtımında önemli rol oynadığını, nasip olursa gelecek senelerde de bu tür organizasyonlar düzenleyeceklerini ifade etti. Ayrıca Yazgı, etkinliğe katılan misafirlere ve vatandaşlara teşekkür etti. Etkinliğe katılanlar arasında, Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Aksaray Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Garnizon Komutanı Erdal Eren ve Aksaray Eski Milletvekili Ahmet Yaşar’ da yer aldı.

Hükümet Meydanında saat 13.00′ de başlayan yarışta ilk aracın start bayrağını Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı kaldırdı. Diğer araçlarında belirli süre aralıklarıyla start aldığı yarışma 2 etaptan oluşacak ve 250 km yol kat edilecek. İlk etap bugün saat 17.00′ de son bulacak. Yarın saat 11.00′ de ise 2. etap yarışı Hükümet Meydanında başlayıp 18.00′ de yine bu noktada son bulacak. Ve son olarak yarışma da başarılı olan araçlar Hükümet Meydanında düzenlenen etkinlikle ödüllendirilecek.

(Yavuz Bilgiç)