“İDEAL İNSAN, Son Peygamber’in Hayatı”

“İDEAL İNSAN, Son Peygamber’in Hayatı” Konulu siyer sınavı heyecanı Aksaray’da da yaşandı. Saat 10.00’da başlayan sınav 12.00’da sona erdi.

Türkiye genelinde bu sene üçüncüsü düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür Yarışması, Zinde Gençlik ve Spor İzcilik Kulübü Derneği tarafından organize edilen ve Aksaray’da da AKÇED, Aksaray Belediyesi, Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü, Aksaray İl Müftülüğü, ASÜ İslami İlimler Fakültesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Aksaray İl Müdürlüğünün birlikte organize ettiği “İDEAL İNSAN, Son Peygamber’in Hayatı” Konulu siyer sınavı bu gün saat 12.00 itibarı ile sona erdi . Daha önce adaylara toplamda 100 soru sorulacağı ve sınav süresinin de toplamda 120 Dakika olacağı duyurulmuştu. Ayrıca 4 yanlış cevabın da 1 doğru cevabını götüreceği belirtilmişti.

Siyer Sınavı A, B, C, D, E, F olmak üzere toplam 6 kategoride yapıldı.

Proje, Türkiye geneli birçok STK ve Kulüp ortak olarak katkı sundu.  Sınava giren adaylar, sınav saatinden önce yerlerini aldı. Adaylar içerde ter dökerken, dışarıda da ailelerin sevinç ve heyecanı gözlerden kaçmadı.

Sınava giren adaylar 31 Mart Salı günü saat 20.00’da sınav soru ve cevaplarının açıklanmasını beklemeye koyuldular. Böylece Türkiye dereceleri belli olacak, ve yetkililer tarafından kaybedeninin olmadığı sınavda Türkiye geneli ve İller bazında dereceye giren adayların ödülleri verilecektir.

“İDEAL İNSAN, Son Peygamber’in Hayatı” (1)

“İDEAL İNSAN, Son Peygamber’in Hayatı” (2)