İlkokul Öğrencileri Sergi Açtı

Kılıçarslan ilkokulu öğrenci tarafından hazırlanan serginin açılışını Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim ve okul idarecileri yaptı.

Kılıçarslan ilkokulu öğrenci tarafından hazırlanan serginin açılışını Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim ve okul idarecileri yaptı. Açılışta okul öğrencileri, Yazgı’ya; Kahramanmaraş’ta yapılan Folklor Türkiye şampiyonasını 3’üncü sırada tamamlayarak kupayı Aksaray’a kazandıklarının haberini vermeleri üzerine, Belediye Başkanı öğrencileri ödüllendirme amaçlı çocukları Çanakkale’ye götürme sözü verdi.

Bir Alışveriş Merkezi sergi salonunda Kılıçarslan İlkokulu öğrencilerinin yaptığı resim, boyama, el işi ürünleri sergisinin açılışı yapıldı. Serginin açılış kurdelesini Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim ve okul idarecileri kesti.

Öte yandan 15-17 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta yapılan Folklor Şampiyonasına Aksaray’ı temsil eden Kılıçarslan folklor ekibi öğrencileri, turnuvadan kupa ile döndüklerini söylediler. Başkan Yazgı, öğrencilerden bu başarı karşısında ne istedikleri sorunca bütün öğrenciler Çanakkale’ye gitmek istediklerini belirtiler. Başkan Yazgı, öğrencilerin bu isteğini geri çevirmeyerek, minik folklor ekibi öğrencilerine Çanakkale sözü verdi.

İlkokul-Öğrencileri-Sergi-Açtı-(3)