İTTİHAD’ tan Kurtuluşa Götüren Kutlu Merasim

Türkiye’de son zamanlarda gündem olan sosyal çöküntü ve ahlaki yozlaşmanın geldiği içler acısı durumun çıkış noktası olarak İslam’dan başka kurtuluş yolları aramaları beyhude bir çaba olarak kalacaktır.

Cinayet, gasp, her türlü tecavüz ve ahlaksızlığın yaşandığı bu zamanda Âlimler ve Medreseler Birliği(İTTİHAD)Gaziantep’te tüm insanlığa yegâne kurtuluş yolunu işaret etti.

Türkiye’nin birçok ilinde yaptığı ilmi çalışmalar ve Müslüman halkın sesi olma yolunda toplumsal problemlere çözüm yollarını sunan Âlimler ve Medreseler Birliği  (İTTİHAD)son olarak Gaziantep’te eğitimlerini tamamlayan 18 Âlime için düzenlediği icazet merasimiyle uzun yıllardır beklenen ve özlenen tabloyu bir kez daha gözler önüne serdi.

Bayanlara özel düzenlenen icazet merasimi saat 11.00’da başladı.Yaklaşık 4 yıldır aldıkları Sarf, Nahiv, Tefsir, Hadis, Fıkıh gibi ilimlerde başarı gösterip eğitimlerini tamamlayan 18 kız öğrenci, salâvat eşliğinde salona girdiler. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan icazet programında açılış konuşmasını Âlimler ve Medreseler Birliği üyesi Molla Müfit Yaray yaptı.

Bu davanın çok büyük fedakârlıklar, azim ve gayretlerle bu günlere kadar geldiğini vurgulayan Yaray, “Bu mübarek ve hayırlı merasim için bizleri bir arada topladığı için Allah (c.c) hamd olsun. Rabbimize ne kadar hamd etsek azdır. Bu dava çok büyük fedakârlıklar ve azim ve gayretlerle bu günlere kadar bizlere ulaştı. Bu bir bayrak yarışıdır” dedi

Programa konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş Hoca, “Bu ülke bu gün cayır cayır yanıyor. Öyle yanıyor ki, sırf bu şekilde ilim öğrenen kızlarımız yok diye, böyle tesettürlü kızlarımız ve bacılarımız olmadığı için bu ülke şuan kan ağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında çok önemli açıklamalarda bulunan Mehmet Göktaş Hoca, “Bu ülkenin gidişatını değiştireceksiniz. İnanız ki, bir bayan örtündüğü zaman edebe, hayâya büründüğü zaman ne şeytanın ne de dostlarının yapacağı hiçbir şey yoktur. Onlar artık bitmiş ve tükenmiştir. O çarşaflı bayanın karşısında bütün sermayesini kaybetmiştir. Onun için Rabbim bu günkü bu güzelliği mübarek eylesin. Yolunuz açık olsun. Ama şunu asla unutmayın. Asıl göreviniz bu saatten sonra başlıyor. Siz alınması gereken bütün anahtarları aldınız. Aldığınız ilmi küçümsemeyin. Ama bu yetmez bundan elinizde ilmin zenginliğinin hazine anahtarları verir. Bundan sonra kendinizi geliştireceksiniz. Hedefiniz birer Zeynep Gazali olmak olsun. Bir Hz. Aişe, Hasan El-Benna, Seyyid Kutup neden bayanlardan bir Emine Kutup olmasın ki? Yeter ki azmedin. Yeter ki, Allah’tan (c.c) ilim isteyin. Allah (c.c) ilmi isteyeni verir. Biz buna inanıyoruz. Allah (c.c) bize öylesine güzellikler verdi ki, aklımızdan bile geçmeyen güzellikler verdi.” şeklinde konuştu.

İTTİHAD’ tan Kurtuluşa Götüren Kutlu Merasim