Kanadı Kırık Yetimlere İHH’ dan Destek

Türkiye genelinde yıllardır yaptığı yardım faaliyetleriyle yetimleri sevindiren İHH aynı faaliyetleri Aksaray ‘da da gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde yıllardır yaptığı yardım faaliyetleriyle yetimleri sevindiren İHH aynı faaliyetleri Aksaray ‘da da gerçekleştirdi. Yaptığı programlarla yetimleri sevindiren ve her türlü desteği veren İHH Aksaray’ da ki yetimleri de sevindirdi.

Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olan yetim projesi için Aksaray ‘da Pazar sabahı yetimler, aileleriyle birlikte İHH Hanım kolları ve Genç İHH bayan, erkek kollarının hepsinin katıldığı bir kahvaltı programı gerçekleştirildi. Programa ev sahipliği yapan ve yetimlere yoğun ilgi gösteren Hacı Kerim İmam Hatip Ortaokulunun kahvaltı programı sonrasında yetim çocuklarla değişik eğlence faaliyetleri organize etti. Amaçları yetimleri sevindirmek olan İHH İnsani Yardım Derneği çocuklara unutmayacakları bir faaliyet gerçekleştirdi. Çocukların anneleriyle toplantı yapan İHH yöneticileri yetim çocuklar için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi. Toplantı da konuşan Dernek başkanı Önder Özkan yetimlerin ümmetin emaneti olduklarını ve bu emanete sahip çıkmak için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini ve yetim annelerinin yalnız bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

Ev sahipliği yapan okul müdürü Turhan Akkurt Milli Eğitim Bakanlığının da dâhil olduğu bu güzel projede desteklerinin bulunmasının ne kadar onur verici bir şey olduğunu belirtti. Yetim eğitim komisyonu başkanı Eyüp Korkmaz çocuklara hafta sonu derslerini çalışacakları etüt salonları tahsis edileceğini, yüzme, basketbol gibi spor faaliyetlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

Dernek başkanı Özkan, başta dünya genelinde sonra Türkiye ‘de yetimlerle ilgili istatistikî bilgiler verdikten sonra “Allah ‘ın izni ve yardımseverlerin desteğiyle kendi ayakları üzerinde durana kadar yetimlere yardımlarının devam edecektir” dedi.

 

Kanadı Kırık Yetimlere İHH’ dan Destek(1)

Kanadı Kırık Yetimlere İHH’ dan Destek(2)

Anahtar Kelimeler: , ,