Lise Öğrencilerinden Örnek Davranış

Lise öğrencileri kurdukları Evde Bakım Kulübü(EBAK) ile yardıma muhtaç insanları evlerinde ziyaret ederek sağlık bakımlarını yapıyorlar.

Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kurdukları Evde Bakım Kulübü(EBAK) ile yardıma muhtaç insanları evlerinde ziyaret ederek sağlık bakımlarını yapıyorlar.

Okulun Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü’ ünde okuyan 24 öğrenci, yardıma muhtaç yaşlı ve hastaların bakım hizmetlerini gidermek amacıyla yaklaşık bir ay önce EBAK ‘ı kurdu. Öğrenciler, haftada 2 kez yardıma muhtaç insanları, ziyaret ederek evlerinde hem sağlık bakım hem de psikolojik yönde yardımcı oluyorlar.

Kulüp başkanı ve 4. Sınıf öğrencisi Merve Yıldız, yaptığı açıklamada insanlara hizmet etmek için sağlık alanında okuduklarını, bunun için EBAK ’ı kurmaya karar verdiklerini ifade etti.  Yıldız, “evlerine gittiğimiz muhtaçların bakımlarını, tansiyon ve şeker ölçümlerini yapıyoruz. Böyle bir uygulamanın içerisinde bulunmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

EBAK öğrencilerinin hizmet verdiği 77 yaşındaki Sultan Akkan ise bu projeden çok memnun olduğunu dile getirdi. Verdikleri hizmetten dolayı öğrencilere teşekkür eden Sultan Akkan “Allah razı olsun” dedi.