M. Emin Yıldırım: Çözüm Kur’an Ahlakı

Son günlerde Türkiye de yaşanan cinnetler, cinayetler ve sosyal çöküş gündemde ki yerini korurken siyasetçilerden sanatçılara bir çok kesimin olayları değerlendirirken Siyer Araştırmaları Vakfı Kurucu Başkanı Muhammed Emin Yıldırım’ da bir açıklama yaptı.

“Yaşanan tüm bu bunalım ve sıkıntılardan kurtulmanın yegane yolu şüphesiz ki Kur’an Sünnet ve Peygamberin veda hutbesidir” diyen Mehmet Emin Yıldırım Türkiye gündemini sarsan kadın cinayetleri değerlendirmelerine şu şekilde devam etti; Şayet öncelikle kadın cinayetlerini önlemek istiyorsanız kadını suiistimal etmekten elinizi çekeceksiniz. Kadın başımızın tacıdır. Cennet annelerin ayakları altındadır. Her bir kadın da anne adayıdır. Biz özellikle burada anneliği sadece doğum ile sınırlı tutmuyoruz.  Çünkü Peygamber Efendimizin bizlere öğrettiği terbiyeden bunu anlıyoruz. Annelik adına gayret gösteren ve annelik adına bir çaba içerisinde olan her kadın anne adayıdır. Ve cennet onun ayağı altındadır. Böyle bir nebevi ilke ile hareket eden bir sistemi tam anlamıyla anlayıp hayatımızda uygulamadığımız sürece bu sıkıntılardan kurtulamayacağız” dedi.

Bütün sıkıntıların merkezinde Kur’an dan yoksun bir hayat, Peygamberin yaşamından ve bize bıraktığı yüce ahlakından bi haber devam eden günlük yaşamın olduğuna vurgu yapan Siyer Araştırmaları Vakfı Kurucu Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, “Aslında köklü bir değişim, köklü bir müdahale lazım. Önce insanlar tevhit üzerine eğitilecek, tevhidin ne olduğu anlaşılacak, Lailaheilallah Kelime-i Tayyibe’si tam anlamıyla kavratılacak, onun üzerinden insanların akılları eğitilecek kavramlara yükledikleri anlamlar zihin dünyasına nakşedilecek, arkasından ruhlar eğitilecek ve Kur’anî  ahlâk ile ahlaklanacaklar” ifadelerine yer verdi.