Metin Yüksel, Şehadetinin 41’inci Yılında Anıldı

​1979 yılında İstanbul Fatih Cami’sinde kıldığı Cuma namazının ardından cami avlusunda şehit edilen Metin Yüksel, şehadetinin 41’inci yılında Metin Yüksel platformu tarafından rahmetle yad edildi.

23 Şubat 1979 yılında İstanbul Fatih Cami’sinde kıldığı Cuma namazının ardından şehit edilen Metin Yüksel, 41’inci şehadet yıl dönümüyle anıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, okunan ilahi ve ezgilerin ardından basın açıklamasıyla devam etti.

Basın açıklamasını Platform adına Recep Yiğit okudu.

“Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Hayır onlar diridirler. Ancak siz bilemezsiniz.” (Bakara-154) ayeti ile başlayan basın açıklamasında; Emperyalist ve Siyonistlerin İslam coğrafyasında ektikleri fitnelere dikkat çekildi.

“Şirkin, tuğyanın ve isyanın yeryüzünü talan etmesine izin vermeyeceğiz”

Şeytani güçlerin tüm oyunlarına ve fitnelerine asla teslim olmayacaklarını belirten Yiğit, “Hak ve batıl mücadelesinin mihenk taşları olan şehitlerimizin yolunu sürdürmeye devam edeceğiz. Kendi bedenlerini Allah yolunda feda eden aziz Şehitlerimiz, bize, dört miras bırakmıştır. Ümmet, vahdet, cihat ve şehadet bilinci. Andolsun ki şehitlerimizin bıraktığı mirasa sadık kalacak, şeytani güçlerin oyunlarını bu mirastan aldığımız bilinçle bozacak; şirkin, tuğyanın ve isyanın yeryüzünü talan etmesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

“Bugün ümmete dayatılan kuşatmaya en gür sesimizle itiraz ediyoruz”

La İlahe İllah’ın verdiği mesaja dikkat çeken Yiğit, “Metin Yüksel şehit edildiğinde henüz 21 yaşındaydı kısacık hayatına öyle büyük bir mücadeleyi sığdırmıştı ki bizler bugün 41 yıl sonra dahi onun açtığı mücadele bayrağı ve anlayışının etrafında toplanabiliyor ve onun kanıyla yazdığı mirasını yüksek sesle haykırabiliyoruz. Bizler inanıyoruz ki insan ‘La İlahe’ demedikçe köledir, tutsaktır. ‘İllallah’ demedikçe de özgür ve Müslüman olamaz. ‘La İlahe İllalah’ın bilincinde olan insanlar olarak bugün ümmete dayatılan kuşatmaya en gür sesimizle itiraz ediyoruz.” diye konuştu.

Büyük şeytan Amerika’nın geçtiğimiz günlerde Kudüs ile ilgili yapmış oldukları açıklamaya da değinen Yiğit, “Yüzyılın Anlaşması” adıyla Filistin topraklarının işgalci israile teslim edilmek istendiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler: , ,