Miniklere Deprem-Yangın Tatbikatı

Deprem haftası münasebetiyle, olası bir deprem ya da yangın anında neler yapılması gerektiği konusunda minik öğrenciler bilinçlendirildi.

Deprem haftası münasebetiyle, olası bir deprem ya da yangın anında neler yapılması gerektiği konusunda minik öğrenciler bilinçlendirildi. Bu nedenle Seyhun Aytaç Anaokulu’nda Yangın ve Deprem Tatbikatı düzenlendi.

Doğal afetlerin amansız gelmesi ve insanların buna hazırlıksız olması, büyük felaketlere ve aşırı can kayıplarına neden oluyor. Bunun için başta çocuklar sonra toplumun bilinçlendirilmesi lazım, bunu düşünerek daha küçük yaştaki çocuklara deprem ve yangın eğitimi vermek amacıyla Seyhun Aytaç Anaokulu deprem tatbikatı yaptı.

Öğrencilere felaket durumunda nasıl davranılması gerektiği ve alınması gereken önlemleri göstermek amacıyla düzenlenen deprem ve yangın tatbikatına; Destek Hizmetleri Şube Müdürü Ömer Yılmaz ve Sivil Savunma Uzmanı Yaşar Gargın katıldı. İtfaiye ve Ambulans desteğiyle gerçekleştirilen tatbikatta acil durum sirenlerin çalınmasıyla öğrenciler okul binasını boşaltarak okul bahçesinde toplandılar.

Öğrencilere olay esnasında yapılması gereken ve yangın tüpünün kullanımıyla ilgili itfaiye ekipleri tarafından bilgilendirme yapıldı.

Tatbikat yangın anında kullanılması gereken araç ve gereçler tanıtıldıktan sonra sona erdi.

Miniklere Deprem-Yangın Tatbikatı(1)

Miniklere Deprem-Yangın Tatbikatı(2)

Anahtar Kelimeler: , , , , ,