Modern Kapalı Salı Pazarında Sona Yaklaşılıyor

Aksaray belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı, vatandaşların rahat alış veriş yapmasını sağlamak amacıyla modern hale dönüştürülen Salı pazarında inceleme yaptı.

Kılıçaslan Mahallesinde 13.780 metrekare inşaat alanı üzerinde bulunan ve çatısı kapatılmakta olan yaklaşık 350 esnafın yer alacağı modern Pazar alanında yapılan çalışmalarda sona geliniyor.

Aksaray’ın en modern pazarlarından birisi olan Salıpazarı yerinde inceleme yapan Başkan Yazgı “Mevcut Pazar yeri Aksaray’ımıza yakışmadığı için Salı pazarına çok güzel bir proje hazırladık. 13.780 metrekare inşaat alanına sahip kapalı Salıpazarı projemizin çatısına 1 mw ( megawatt) elektrik enerjisi üretecek yaklaşık 4.250 adet güneş paneli yerleştirilecek. Burada yaklaşık 350 esnafımıza yeni yerleri kura sistemi ile tahsis edilecek. Pazarda WC’ler ve Zabıta noktası olacak. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile alış veriş yapabilecekleri modern Pazar yerinde yapılan çalışmalarda sona geliniyor.  inşallah kısa sürede tamamlayıp hizmete sunacağız” dedi.