Ortaköy Sağlık Alanında Gelişiyor

Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve hayırsever iş adamı Arif Çubukçu’ nun destekleriyle yaptırılan diyaliz merkezi ve İle İlçe Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesi düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Vali Şeref Ataklı, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz katıldı. Törende konuşan Vali Şeref Ataklı; sağlık alanındaki yatırımlara dikkati çekerek, “Devletimiz son yıllarda sağlık hizmetlerinde çok önemli atılımlar kaydetti. Vatandaşlarımızın ihtiyacı olan bina, araç gereç, personel, donanım ve ne gerekiyorsa azami düzeyde temin edilerek hizmete sunuldu” dedi.

Sağlık hizmetlerinden Ortaköy ilçesinin de en iyi şekilde yararlandığını belirten Ataklı, “ sağlık hizmetlerinin geliştirilmesinde devletimizin gayretleri kadar sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın katkıları var. Vatandaşlarımız Ortaköy ilçesinde sağlık hizmetlerinin sunulmasına bağış yaparak katkıda bulunuyorlar. Hizmeti sadece devlete bırakmış oluyorlar. El birliği içinde sağlık hizmetini yürütmüş oluyoruz. Dernek yetkililerine ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

Ataklı, yoğun bakım ünitesinin açılmasıyla dışarıya sevkleri büyük oranda azalacağını dile getirdi.