OSB’nin 6 Km’lik Geliş Yolu Asfaltlanıyor

Aksaray Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesinin dönüş yolu Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın talimatıyla asfaltlanıyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, 6 kilometrelik yola sıcak asfalt atarak çalışmalarını titizlikle sürdürüyorlar.

Altyapısı Özel İdare tarafından yapılan OSB yolundaki asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı “ Organize sanayi bölgesinin geçen yıl gidiş yolunun asfaltını atmıştık. Bu senede mahallelerimizdeki asfalt çalışmaları devam ettiğinden dolayı biraz gecikmeli de olsa asfalt çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 6 kilometrelik bir yoldan bahsediyoruz. Bu yol bizi organize sanayiye kadar bağlıyor. İnşallah hava şartları elverdiği ölçüde 3-3,5 haftada bu yolumuzun asfaltını tamamlamayı hedefliyoruz. Yolumuzun genişliği yine gidiş yolunun genişliği kadar olacak. Uzunluğu da bahsettiğim gibi 6 kilometre olacak. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışmaya başladı” dedi.

Göreve geldikleri 1,5 yıl içinde 10 yıllık asfaltın yarısını attıklarının altını çizen Başkan Yazgı “ Şimdi biz tabi 1,5 yıl içinde 4 tane seçim geçirince çok fazla ve çok yoğun bir şekilde çalışma yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geçen 10 senede atılan asfaltı neredeyse yarıladık. Yani biz 1,5 yılda 10 yılda atılan asfaltın yarısını atmış durumdayız. Her yere yetişmeye çalışıyoruz ama tabi ki bu imkânlar ve ekipmanlar ölçüsünde oluyor. Şu anda bir ekibimiz Çiftlik mahallesinde çalışıyor. Diğer ekibimizde organize sanayi yolunda çalışıyor. Amacımız OSB yolunu düzenli bir hale getirip bu yolu kullanan kardeşlerimizin hizmetine sunmaktır.” şeklinde konuştu.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????