Partilerin Propaganda Araçlarına İlginç Tepki

7 Haziran seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde Aksaraylı vatandaşlar siyasi partilerin sesli propaganda araçlarına tepkili.

Seçimlerin olmazsa olmazlarından bir tanesi de siyasi partilerin propaganda araçlarıdır. Yıllardır siyasi partilerin seslerini duyurmak adına başvurdukları araçlardan bir tanesi olmuştur propaganda araçları… Ancak bazen vatandaşlar bu araçlara sesin rahatsız ediciliği yüzünden tepki gösterebiliyor. Bahsettiğimiz durumun bir benzeri de Aksaray’da yaşandı.

Aksaray’da siyasi partilerin sesli propaganda araçlarından rahatsız olan vatandaşlar, tepkilerini Büyük Bölcek Köprüsündeki trafik ışıklarına astıkları ilginç pankartla gösterdi. Özellikle trafik ışıklarında kırmızı ışıkta duran parti araçlarının yüksek sesle müzik çaldığını, bu yüzden evlerinde ve işyerlerinde rahatsız olduklarını ifade eden vatandaşlar, trafik ışıklarına bir uyarı yazmayı da ihmal etmemişler.

Kırmızı ışıkta bekleyen parti araçlarının müzik sesini kısması yönünde bir uyarı asan vatandaşlar Büyük Bölcek Köprüsüne astıkları pankartla tepkilerini gösterdiler. Vatandaşların astığı pankartta şu ifadelere yer verildi:

“Işıkta duran parti araçları sesini biraz kısın içerde oturamıyoruz.”

Partilerin-Propaganda-Araçlarına-İlginç-Tepki-(2)