Peygamberler Ve Tevhid Mücadelesi

Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) İslami faaliyetlerine devam ediyor. Dernek binasında her hafta Cuma seminerlerinde buluşan AKSA-DER üye ve gönüllüleri Peygamberlerin tevhid mücadelesini işleyerek Müslüman gençlere peygamberlerin mücadele pratiğini daha iyi anlama imkanı sunuyor.

Bu hafta “Hazreti İbrahim ve Tevhid Mücadelesi” konusunu işleyen Nezir Tunç hoca; “Hazreti İbrahim tevhidi mücadelenin simgesi, tevhid öğretmeni, Putlarla mücadelenin ve putları yerle bir etmenin diğer adıdır. Hazreti İbrahim’in bizlere en büyük mesajı; siz Rabbinize tam manasıyla, şüphesiz ve pazarlıksız teslim olup görevinizi tam olarak yaptıktan sonra o’nun yardımı mutlak ve yakındır.”

İslam coğrafyasının kan revan olduğu bu zamanımızda Hazreti İbrahim’in tevhid mücadelesini çok iyi araştırmalı, üzerinde iyice düşünüp gerekli ibret ve dersleri mutlaka almamız gerekiyor. Tevhid mücadelesinin canlı örnekleri peygamberlerin verdiği mücadeledir. Peygamber örnekliğinden uzak tevhid mücadelesi asla düşünülemez, son zamanlarda İslam adına yapılan yanlış uygulamaların genel sebebi budur.

Yavuz BİLGİÇ