Polisler, Dolandırıldığına İkna Edemedi

Aksaray’da 54 yaşındaki Oruç Aksar isimli vatandaşı, telefonla arayıp ve kendisini polis olarak tanıtan kişiye 22 bin lirasını son anda kaptırmaktan kurtuldu.

Aksaray’da 54 yaşındaki Oruç Aksar isimli vatandaşı, telefonla arayıp ve kendisini polis olarak tanıtan kişiye 22 bin lirasını son anda kaptırmaktan kurtuldu. Polis mağdur vatandaşı ikna etmekte zorlandı.

Geçimini kamyon şoförlüğü ile sağlayan Oruç Aksar, kendisini cep telefonu ile arayıp, polis olarak tanıtan ve “Terör örgütü sizin kimlik bilgilerinizi ve bankada bulunan paralarınızı ele geçirdi. Paranızı çekip bize verin” diyerek mağdur vatandaşı kandırdı. Buna inanan Aksar da, bankaya gidip hesabındaki 22 bin türk lirasını çekmek istedi. Bu sırada Aksar’ın eşi de polisi arayarak durumu anlattı. Bankaya gelen sivil polis ekipleri, Aksar’a kendisini arayan kişi ya da kişilerin dolandırıcı olduğunu ve onu da dolandırmak istediklerini söyleyip Aksar’ı paraı yatırmaktan vazgeçirmek istedi, ancak sahtekarlara oldukça inanan Aksar sivil polislere inanmayıp parayı yatırmakta ısrar edince polis, Aksar’ın eşini telefon ile arayarak kendisinin polise haber verdiğini ve Aksar’a dolandırıldığını söylemesini istedi, eşi ile telefonda görüştükten sonra ikna olan Aksar son anda dolandırılmaktan kurtuldu.

Polis sahtekarları yakalamak için çalışma başlattı.

Ömer YILDIRIM/aksarayhaber.net.tr