Rektör Güzel Sanatlar Lisesini Ziyaret Etti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, davet üzerine Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü ile birlikte Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi’ni ziyaret edip öğrencilerle sohbet etti.

 Rektör Acar Liseli gençlerin verdiği mini konserin ardından yaptığı konuşmada, öğrencilerin özellikle Türkçe, Matematik, İngilizce ve Müzik derslerine çok önem vermelerini tavsiye etti. Herkesin kendi ana dilini çok iyi bilmesi ve her konuda meramını iyi anlatabilmesinin şart olduğunu, en az 1 yabancı dili iyi derecede bilmesinin dünya ile iletişimi mümkün kılacağını, matematiğin iyi olmasının insanın sorunlarının daha kolay üstesinden gelmesini ve çözüm üretmesini mümkün kılacağını, bir müzik enstrümanı çalabilmenin ise ruhu besleyeceğini ve strese karşı korunma sağlayacağını söyleyen Acar, gençlere çok kitap okumalarını, ufku geniş ve nitelikli insanlar olmaya gayret etmelerini, kendilerine hedef belirlemelerini ve o hedefe doğru şimdiden yürümeye başlamalarını tavsiye etti.

Türkiyeyi güçlü, istikrarlı ve müreffeh bir ülke haline getirebilmek için gelişmiş ülkelerle aramızdaki açığın kapanması gerektiğini, bunun için de bizim onlardan daha fazla çalışmamız gerektiğini vurgulayan ASÜ Rektörü, sözlerini, tam da bu gerçeği vurgulayan harika bir şiir olan, -Bedri Rahmi Eyüboğlu’na ait- “En Azından Üç Dil Bileceksin” şiiriyle  tamamladı.