Rektör Şahin, Başkan Yazgı’yı Ziyaret Etti

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin üniversite yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti.

Aksaray’a tıp fakültesi kazandırılmasına öncülük eden isimler arasında bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Başkan Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret ederek bir süre görüştü. Akademik yılının açılmasına kısa bir süre kala, üniversitenin her biriminde yoğun bir çalışma olduğunu aktaran Rektör Şahin, Aksaray Üniversitesinin ayrıcalıklı bir yükseköğrenim kurumu haline dönüştüğünü söyledi. Rektör Şahin, yine bu yılda ilk defa üniversiteye yerleşen öğrencilerin ilk üç (3) tercihi arasında Aksaray Üniversitesi’nin yer aldığını açıkladı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’a tıp fakültesi kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Aksaray’ın ekonomik kalkınma stratejilerinin tarım ya da sanayi sektörü ile sınırlı olmadığını açıklayan Başkan Yazgı, önemli gelişmeler arasında Tıp Fakültesinin Aksaray’a kazandırılmasının olduğunu söyledi.

Başkan Yazgı, son olarak ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getirerek Aksaray Belediyesi olarak her konuda Üniversite ile işbirliğine açık olduğunu kaydetti.