Sanayi Sitesinin Proje Tanıtım Toplantısı Yapılıyor

Aksaray Belediyesinin mevcut sanayi sitesinin taşınması ile ilgili yaptığı girişimler sonrasında baştan sona tamamen yenilerek hazırlanan yeni Sanayi Sitesi Projesi tamamlandı. Projenin tanıtım toplantısı ise Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Aksaray Belediyesi, TOKİ ile yapılan anlaşma gereğince hazırladığı sanayi sitesi projesiyle sanayi bölgesini şehir dışına taşıyor. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Esnaf ve sanatkârların modern ticaret alanına taşınması amacıyla ciddi adımlar atarak TOKİ Başkanı Aksaray’a davet etmişti. TOKİ Başkanına projeyi anlatan Başkan Yazgı, sanayicilerle yaptığı görüşmelerde esnaflarının çoğunluğunun taşınmadan yana olduğunu ve projeye sıcak baktıkları için böyle bir proje hazırlandığını aktardı.

Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda sanayi esnaflarıyla Kültür Merkezinde yapılan geniş katılımlı istişare toplantısında esnafların çoğunluğu projeye açık destek verdiklerini göstermişlerdi. Hatta biran önce projenin hayata geçmesi gerektiğini Başkan Yazgı’ya ilettiler. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, madeni sanatkârlar ve esnaf temsilcileriyle yaptıkları görüşmeler ışığında TOKİ ile mutabakat sağlandığı duyurmuştu.

Sanayi esnaflarıyla yapılan görüşmeler ve TOKİ yönetimi ile varılan mutabakat neticesinde modern sanayi sitesinde son aşamaya gelindi. Sanayi projesinin tanıtım toplantısı sanayicilerin katılımı ile 15.10.2015 Perşembe günü Saat: 10.30’da Kültür Merkezinde yapılacak.