Somuncu Baba’da İftar Programı

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde, Somuncu Baba külliyesinde binlerce kişi iftar sofrasında buluştu. Atılan topla birlikte insanlar oruçlarını açarken külliye bahçesi ve çevresi insan seli ile doldu taştı.

Ramazan ayı boyunca 25 Mahalleyi kapsayan iftar programlarında binlerce kişiyi iftar sofrasında buluşturan Aksaray Belediyesi; Kadir Gecesi akşamında, Somuncu Baba’nın manevi atmosferinde muhteşem bir iftar programına daha öncülük etti. İftar programı için hazırlıklarını saatler öncesinden tamamlayan Belediye ekiplerinin organizasyonu, oruç açmak için külliyeye gelenlerden tam not aldı.

Somuncu Baba’da Kadir Gecesi’nin maneviyatını paylaşmak için biraraya gelen binlerce Aksaraylı, bin aydan daha hayırlı gece öncesinde külliye bahçesinde ezan vaktini beklemeye başladı.

Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği iftar programında binlerce kişi aynı sofrayı paylaştı. Ramazan topu ve ezanın okunmasıyla aynı anda hep birlikte oruçlarını açtılar.

Somuncu-Baba’da-İftar-Programı-(2)

Somuncu-Baba’da-İftar-Programı-(3)