Suriye İntifadasını Filistin İntifadasından Ayırmıyoruz

Aksaray Ulu Camide gençler sabah namazından sonra Suriye’deki yaşanan zulüm ve Müslümanların çektiği eziyetler için basın açıklaması yaptı.

Aksaray’da gençler ‘Gençler Suriye Direnişi İçin Sabah Namazında Buluşuyor sloganı ile sabah namazında buluşup Suriye’de yaşanan zulüm, baskı, eziyet ve haksızlıkları kınamak için bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Yapılan Basın açıklamasında konuşan Bekir Talha Saatçioğlu ‘’ Yıllarca Baas diktatörlüğünün yönetimi altında yaşamak zorunda kalan Suriye halkı, 15 Mart 2011 tarihinde zulüm düzenine isyan etti. Hürriyet, adalet, ve onur için sokak gösterileriyle başlayan Suriye İntifadası, Baas yönetiminin acımasız müdahaleleri üzerine silahlı direniş evresine geçti. Esed yönetiminin diktatörlüğüne karşı başkaldıran Müslüman Suriye Halkı ödediği bütün bedellere rağmen teslim olmadı. Bundan dolayı biz Suriye’ ye baktığımızda yılmadan direnen, teslim olmayan bir halk görüyoruz.” dedi.

‘’Suriye ve Filistin İntifadasını Ayırmıyoruz’’

Açıklamasına Türkiyeli gençler olarak Suriye devrimini desteklemekten onur duyduklarını belirterek devam eden Saatçioğlu ‘’ Suriye İntifadası’ nı Filistin İntifadası’ndan ayırmadığımızı belirtmek istiyoruz. Şehit Ebu Abdullahların, Abdulkadir Salihlerin,Ebu Tayyip dedelerin temsil ettiği mutedil devrimcilerin zalimlere karşı verdikleri mücadele ile gurur duyuyoruz. ‘’ dedi.

Son olarak Saatçioğlu ‘’ İntifadanın 5. Yılına girerken Suriye Halkının hürriyet mücadelesini tebrik ediyor, şehitlerimize de Allahtan rahmet diliyoruz. Müslüman Halkımızı, özellikle de gençliği intifadanın 5. Yılında Suriye devrimine daha fazla destek vermeye çağırıyoruz.’’ diyerek açıklamayı sonlandırdı.

Yapılan açıklamanın ardından Dünya Müslümanları için dua edildi.