Tarla Kavgası: 6 Yaralı

Aksaray’da İki akraba arasında tarla meselesi yüzünden çıkan sopalı kavgada 6 kişi yaralandı.

Aksaray’da İki akraba arasında tarla meselesi yüzünden çıkan sopalı kavgada 6 kişi yaralandı. Aile içinde veya akrabalar arasında meydana gelen ve çoğu kez ölüm veya yaralamalarla sonuçlanan olaylar, toplumda huzursuzluğun da giderek şiddetlendiğini gösteriyor.

Olay Laleli Mahallesi son durakta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, aralarında tarla meselesi yüzünden anlaşmazlık bulunan amca çocukları Bayram K.(44) ve Tuncay K.(52) mahallede karşı karşıya geldiler. Aralarında sözlü olarak başlayan tartışma, her iki tarafın yakınlarının da araya girmesiyle büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavgada, Bayram K.(44) ,Tuncay K.(52), Zehra K.(20), Ayten K.(48), Ahmet K.(26), Fatma K.(40) yaralandı. Olay yerine çağırılan ambulans yaralıları Aksaray Devlet Hastanesi ‘ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kavga esnasında yaralanan Bayram K. “Amcamın çocukları, benim paramı vermiyorlar. Trilyonluk adamlar benim hakkımı yedi. Benim 700 m2 tarlamı aldılar ve bu yüzden kavga ettik” diye konuştu.

Karşı tarafta kavgaya karışan Tuncay K. İse” Ben pazara giderken Bayram K. Önümüze geldi bize küfrederek elindeki değnekle, bize saldırdı ve kavga ettik” dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,