Terör devletine protestolar sürüyor

   Cuma namazının ardından Ulu Cami önünde vatandaşlarında katılımıyla toplanan Aksaray STK platformu Filistin olayları için basın açıklaması yaptı.

    Platform adına açıklamalarda bulunan Eyüp Dadaş

” Filistin toprakları tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. İsrail’li üç gencin faili meçhul ölümünden Filistini sorumlu tutan İsrail, Filistin halkının üzerine bomba yağdırmaya başladı. 7 temmuz 2014 tarihinde başlattığı hava saldırısıyla hayatını kaybeden filistinlilerin sayısı her geçen gün artarak devam etmiş bu gecede hat safhaya çıkmıştır. Karadan, havadan, denizden gelen saldırılarda hayatını kaybedenlerin yüzde seksenlik kısmını siviller oluşturuyor.Gazze hala uzun zamandır dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumundadır. Son zamanlarda ise Mısır’da gelen askeri darbenin ardından gazzenin dünyaya açılan kapılarından olan tünellerin büyük bir kısmı kapatıldı. Bunun üzerine gazze iyice bir çıkmazın içerisine girdi. Tüm bunlar yaşanırken ambargo altındaki Gazze’ de sadece zorunlu ihtiyaç maddeleri değil, aynı zamanda ilaç sıkıntısı da tekrardan baş gösterdi.Kendisine hiçbir yaptırım uygulanmayan İsrail, dünyanın bu sessizliğinden güç alarak bir yandan mübarek ramazan ayı içerisinde Gazze’ye bombalar yağdırıyor diğer yandan da Kudüs’teki imha operasyonuna devam ediyor. Tüm bu yaşanan vahşet karşısında başta türkiye olmak üzere islam dünyasını harekete geçmeye çağırıyor ve saldırıların durdurulması konusunda bir baskı oluşturulmasını talep ediyoruz .” dedi.

Kalabalık atılan tekbirlerin ardından dağıldı.    Bilindiği üzere Terör devleti İsrail’in Gazze’ nin çeşitli bölgelerine yönelik sürdüğü saldırılarda 300′ e yakın Filistin’li hayatını kaybederken, yaklaşık 2000 kişi de yaralandı.