Torunlar Ecdat İle Buluşuyor

Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şubesi tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını topraklarında kutlamak amacı ile Çanakkale gezisi düzenlendi. 1000 kişinin katıldığı gezi için 18 otobüsle yola çıkıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Türkiye genelinde 250 bin genci Aksaray’dan da yaklaşık 1000 genci Çanakkale’ye götürdü. Aksaray Ulu Cami önünde toplanan gençlerin oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Yola çıkılmadan önce Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua edildi. Ayrıca öğrencileri uğurlamak için aileleri de orada hazır bulundu. Ailelerin yapılan bu organizasyondan oldukça memnun oldukları gözlendi. Burada kısa bir konuşma yapan Anadolu Gençlik Derneği Aksaray şubesi başkanı Sait Çelebi; “ Bu gün tam 100 yıl önce atılan tohumların yeşerdiğini, çimlendiğini, ağaç olduğunu ve meyvaya durduğunu görüyoruz. Aksarayımızdan da 18 otobüs ve bin’e yakın öğrenci ile Çanakkale zaferinin 100. Yıl dönümünü kutlayacağız.

100 yıl önce bu topraklar üzerinde hesap kitap yapanlar, farklı emeller peşine düşenler başaramadılar. 100 yıldır da hem içerden, hem dışarıdan Çanakkale’yi tekrar geçmeye çalışıyorlar. Ve bu tablo Aksarayımızdan bin’e yakın ve ülkemizden de 250 bin’e yakın gencimizle bunların bu hesaplarının tekrar boşa çıkacağını göstereceğiz.” Dedi.

Çelebi, konuşmasının devamında ise  “100. Yıldönümünde Çanakkale’de şehitleri anmak istediklerini söyleyerek, “100 yıl önce bu topraklar için dedelerimiz nasıl canlarını feda etmişse bugün yine aynı topraklar için 250 bin gencini feda etmeye hazırdır” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından toplanan öğrenciler, otobüslere binerek yola çıktı.