Tüzün: Köyler Çamurlu Yollardan Kurtulacak

İl Genel Meclis Başkanı M. Muammer Tüzün il özel idaresi Genel Sekreteri ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Aksaray Ağaçören ilçesine yaptıkları ziyarette köy halkının dertlerini, ihtiyaçlarını muhtarlardan dinledi

Muhtarlardan gerekli bilgileri alan Başkan M. Muammer Tüzün, “Aksaray ve ilçelerimizin sorunlarını çözme noktasında önemli adımlar atıyoruz. Köylerimizin sıkıntılarının çözümü konusunda devlet tarafından ilimize sağlanan 6 milyon TL’lik ödenek ve bunun dışında arsa satışları ve diğer gelirlerden elde edilen 6 milyon TL ile toplamda 12 milyon TL hesaplarımıza aktarıldı. Bu ödenek ile İl ve ilçelerimizin bütün sıkıntılarını gidereceğiz. Hiç vakit kaybetmeden köylerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda arkadaşlarımızla gece gündüz çalışacağız” şeklinde ifade etti.

Köylerin en önemli sıkıntılarından biri olan köy yollarının standartlarını yükselteceklerini belirten Tüzün, köylerin artık çamurlu yollardan kurtulacağını ifade etti.  Ağaçören ‘e bağlı köylerin çok değişeceğini belirten Tüzün,  köylülerin ihtiyaçlarını iyi bildiklerini ve hepsinin birer birer gidereceklerini belirtti.