Umut Kervanı’ ndan AKSA-DER’ e Ziyaret

Türkiye genelinde yaptığı yardımlarla ismini duyuran Umut Kervanı Yardım Platformu yetkilileri Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) ziyaret ettiler.

Umut Kervanı Yardım Platformu adına UMUT-DER genel sekreteri M. Nurullah GÜNAYDIN, beraberindeki heyetle Türkiye geneli yardım faaliyetlerinde bulunan STK’ ları ziyaret çerçevesinde Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) ziyaret ettiler.

Günaydın yaptığı açıklamada “Türkiye genelinde yürüttüğümüz yardım faaliyetleri çerçevesinde, birçok ilde yardım faaliyeti gösteren STK’ ları ziyaret etmek ve görüş alışverişinde bulunmak için çıktığımız yolda Adana, Mersin ziyaretlerinin ardından Aksaray’da faaliyet gösteren Aksa-Der’ i ziyaret ekmek için Aksaray’ a gelmiş bulunuyoruz. Buradaki yetkili kardeşlerimizden yapılan yardımlar hakkında bilgiler aldık ve gelecekte yapılacak yardım faaliyetleri için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Yapılan bu ziyaretlerin ve gelecek adına faydalı olacağı inancındayız. Aynı şekilde buradan da Konya, Antalya illerinde bulunan yardım kuruluşlarını ziyaret etmek üzere yola çıkacağız. Bizi Aksaray’ da misafir eden Aksa-Der yetkililerine teşekkür eder , bundan sonra ki İslami ve insani çalışmalarında başarılar dileriz.’’ şeklinde konuştu.

Umut Kervanı Yardım Platformu yetkilileri yapılan vedalaşmayla Aksaray’dan ayrıldı.

(Yavuz BİLGİÇ/aksarayhaber.net.tr)