Validen Teknik Ve Meslek Lisesine Ziyaret

Öğrencilerin başarılarının artması, millete faydalı bireyler olması adına eğitim yuvalarına özel ilgi ve alaka gösteren Vali Şeref Ataklı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini ziyaret etti.

Öğrencilerin başarılarının artması, millete faydalı bireyler olması adına eğitim yuvalarına özel ilgi ve alaka gösteren Vali Şeref Ataklı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini ziyaret etti. Ziyaretinde okulun değişik bölümlerini gezen ve incelemelerde bulunan Vali Ataklı, özellikle mesleki alanda öğrencilerin mükemmel bir şekilde eğitilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Ataklı Teknik ve Meslek Lisesi ziyaretine İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal da eşlik etti. Okul müdürü Deniz Han tarafından karşılanan Vali Ataklı okulun eğitimi hakkında bilgi aldı. Ataklı Teknik ve Meslek liselerinin uygulamalı eğitim yaparak öğrencilere meslek kazandıran okullar olduğunu söyledi. Meslek liselerinin önemini belirten Vali Ataklı sanayinin birçok bölümünde kalifiyeli elemanlara ihtiyaç duyulduğu bunun için öğrencilerin kendilerini iyi bir şekilde geliştirip bu alanları doldurması gerektiğini belirtti.

Toplam da 8 meslek bölümü, Bin 460 öğrencisi bulunan okulun, motor – teknik, metal, ağaç işler ile CNC bölümlerini dolaşan Vali Ataklı, bölümlerin öğretmenleri ve öğrencileriyle sohbet havasında bir konuşma yaptı. Ayrıca metal ve mobilya atölyelerini de gezen Ataklı okul müdüründen bilgi aldı. Okul Müdürü Deniz han okul öğretmenleri ve öğrencilerinin okulun ekonomisi için iyi bir şekilde çalıştıklarının ve gösterdikleri başarı sayesinde piyasalardan gelen sparişleride aldığını ifade ederek mobilya ve metal bölümlerinde 567 öğrencinin ücretli çalışmalara katıldığını söyledi. Makine ve diğer araç gereçler bakımından iyi bir seviye de olduklarını belirten okul müdürü,2014 yılında 1 milyon liranın üzerinde sipariş aldıklarını belirtti.

Yaptığı ziyaretten memnun kalan vali Ataklı; Öğrencilerimiz aldıkları eğitimle mesleklerini geliştirerek yaptıkları işi en iyi şekilde yapan, halka faydalı olacak bireyler olacağını ifade etti.

Okul müdürü Deniz Han Vali Ataklıya teşekkürlerini sunduğu ve ziyaretlerinden çok memnun olduklarını ifade etti.