Yaz tatilerinin vazgeçilmezi: Kur’an kursları

Okulların tatile girmesiyle birlikte, öğrencilerin kur’an’i kerim ve dini bilgiler öğrenmek amacıyla doldurdugu camilerde eğitim-öğretim devam ediyor.
Yaz tatilinin baslamasiyla camilere akin eden öğrenciler, kur’an’i kerim ve dini bilgiler öğrenirken bunun yaninda sosyal aktivitelerle keyifli vakit geçiyorlar. Ayni zaman da camilerin manevi atmosferini hisseden öğrenciler camilerle manevi bir bağ kuruyorlar.
Her sene yaz aylarında üç ay boyunca hafta içi her gün ortalama uc saat süren dersler kur’an’i kerim’le başlayıp dini bilgilerle devam edip çeşitli sohbetler ve aktivitelerle son buluyor. Ayni zamanda öğrencilerin ramazan aylarında camilerden uzak kalmamalari amacıyla, vakit namazlarina teşvik edilirken, teravih namazindan sonrada çeşitli ikramlarda bulunulmasi, öğrencilerin camilerle gün boyunca içiçe olmalarını sağlıyor.
Gençler arasında ahlaki yozlaşmanın ve kötü alışkanlıkların kol gezdiği bu zamanda öğrencileri bu durumlardan uzak tutup aynızamanda islami bir hayat benimsemeleri açısından bu tür eğitim-öğretimler yapılması, aileri ve toplumu çok memnun ettiği görülüyor.