Yazgı: Okullar Bizim Yüz Akımızdır

Aksaray Belediyesi 1994 yılından beri şehir kanalizsyonu olmayan okulların kanalizasyon sorununu kökünden çözüme kavuşturdu.

Aratol’da Süleyman Demirel Eğitim Kampüs alanı içinde  bulunan Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi,Güzel Sanatlar Okulu ve Spor Lisesi ile Aksaray İlköğretim Okulu ve İş Okulu yıllardır kanayan yarası olan kanalizasyon sorunu Aksaray belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın talimatı ile çözüme kavuştu.

Kampüs alanında bulunan okulların kanalizasyonlarının yapılmasının ardından bölgeye giden ve inceleme yapan Belediye BaşkanıYazgı’ya okul idarecilerinden teşekkür yağdı.

“Okullar bizim yüz akımızdır “ diyen Başkan Yazgı konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi “ Burası okullarımızın bulunduğu bir alan. Yıllardır devam eden bir kanalizasyon sorunu vardı. Biz çok şükür ekibimizin çalışması ile burayı iyi  bir noktaya getirdik. Bundan sonrada inşallah bu tür bir sıkıntı ile karşılaşılmayacak. Özellikle fen lisesi, güzel sanatlar lisesi ve diğer okullarımız olsun bütün okullar bizim yüz akımızdır. Oralarda bu tip problemlerle karşılaşılmaması gerekiyor. Bu sene bu kanalizasyon problemini çözmek suretiyle okullarımızı rahatlatmış olduk”

Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi Müdürü Jale ÖzdalBaşkan Yazgı ve ekibine teşekkür ederek “ 1994 yılından beri buranın şehir kanalizasyonuna bağlantısı yoktu. O yüzden de kanalizasyon bizim için çok büyük bir sıkıntıydı. Ama belediyemizin yaptığı bu çalışma ile yıllardır kanayan yara olan bu sorun bu sene halledilmiş oldu.Başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen bütün çalışanlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Güzel Sanatlar Okulu ve Spor Lisesi Müdürü Mustafa Narin ise 20 yıllık sorunun çözüme kavuşturulmasının sevincini yaşadıklarını kaydederek “ Okul kurulduğundan beri yıllardı kanalizasyon arıtma tesisine gidiyor. Çevreye oldukça zarar veriyordu. Belediyemizin katkılarıyla kanalizasyon merkez sistemine bağlanarak iki okulumuzun da 20 yıllık kanalizasyon problemi çözülmüş oldu.Bu güzel çalışmalardan dolayı biz sayın başkanımıza ve belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz. ”Dedi.

Anahtar Kelimeler: , , ,