Yeniden Yeşil Aksaray

Aksaray Belediyesi ‘Yeniden Yeşil Bir Aksaray’ sloganı ile 31 Mart Salı günü saat 13.00’da ağaç dikme şenliği düzenleyeceğini duyurdu.

Aksaray Belediyesi Kılıçaslan tepesinde Aksaray‘ın tekrar yeşillendirilmesi ile ilgili bir proje başlattı. Başlatılan proje kapsamında ‘Yeniden Yeşil Aksaray’ sloganı ile toplam 80 bin fidanın toprakla buluşturacağını ifade eden belediye yetkilileri ilk etapta 31 Mart Salı günü 10 bin fidan dikileceğini ve toplamda da 80 bin fidanın dikileceğini dile getirdiler.

 Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı; “Söz verdiğimiz gibi Kılıçaslan tepesinde yemyeşil ağaçlarla büyük bir orman oluşturmak için ilk etapta 10 bin, toplamda ise 80 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Bu etkinlikle gelecek kuşaklara temiz ve yeşil bir dünya bırakmanın, hepimizin insanlık borcu ve sorumluluğu olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz. Daha yaşanabilir, daha yeşil bir Aksaray için bütün vatandaşlarımızı ağaç dikme şenliğine davet ediyorum.” Dedi.

 Öte yandan Aksaray Belediyesi, fidan dikmek isteyen vatandaşları Salı günü saat 12.00’da belediyenin önünden kalkacak olan otobüslere davet etti.