YÖK TIP FAKÜLTESİ’NE ONAY VERDİ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Aksaray Üniversitesi’ne Tıp Fakültesi kurulmasına onay verdi.  Yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda alınan karar, Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi. Böylece Aksaray’a Tıp Fakültesi kazandırılması konusunda ikinci aşama da tamamlanmış oldu. 

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, göreve geldikten hemen sonra Tıp Fakültesi konusunda ödevlerini yerine getireceklerini ve ilk Senato Toplantısı’nda Tıp Fakültesi kurulmasına dair kararı alacaklarını belirtmişti. İlgili karar hızlı şekilde alındı ve YÖK’e gönderildi. YÖK Genel Kurulu, yaptığı toplantıda, ASÜ’ye Tıp Fakültesi kurulmasını uygun buldu ve alınan kararı Milli Eğitim Bakanlığına gönderdi. Bir fakültenin kurulmasının üç aşamadan oluştuğunu belirten Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Bunlardan ilki Senato kararı, ikincisi YÖK kararı ve üçüncüsüyse Bakanlar Kurulu kararıdır. İlk iki aşama şu an için tamamlandı. Bakanlar Kurulu da şayet onay verirse, Aksaray’ımıza Tıp Fakültesi’ni kazandırmış olacağız. Siyasiler, yerel idareciler, üniversite… Herkes el birliği içinde Tıp Fakültesi için çalışmalı. YÖK kararının tüm şehrimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Rektör Şahin, Sağlık Bilimleri Fakültesi başta olmak üzere yeni fakültelerin kurulmasına ilişkin çalışmaların sürdüğünü de belirtti.

aksarayhaber.net.tr 

YÖK TIP FAKÜLTESİ’NE ONAY VERDİ (2)