Zinciriye Medresesi’nde “Mezuniyet Sergisi”

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Güzelyurt Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen ve Aksaray Valisi Şeref Ataklı, (ASÜ) rektörü Yusuf Şahinin katıldığı Geleneksel El Sanatları, Mimari Dekoratif Sanatlar ve Mimari Restorasyon Programlarının organize ettiği “Mezuniyet Sergisi,” Zinciriye Medresesi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Törende konuşan Aksaray Valisi Şeref Ataklı, geçen yıl da Güzelyurt MYO’nun sergisine katıldığını ve çok beğendiğini belirterek, geleneksel el sanatlarının gelecek nesillere aktarılması adına düzenlenen bu serginin önemli olduğunu söyledi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ise serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Geleneksel el sanatlarına ilişkin eserlerin ön planda olduğu sergide, modern çizgilerde tasarlanan eserler de beğeniye sunuldu. Hat sanatı, boyama, taş işçiliği, bez bebek, kabartma, ahşap dağlama, seramik, boyutlu görseller ve takı gibi ürünlerden oluşan sergiyi gezen protokol mensupları ve sanatseverler, akademisyenler ve öğrencilerden eserler hakkında bilgiler aldı; çalışmaları son derece başarılı bulduklarını belirtti. Sergiye Güzelyurt İlçe protokolü, bazı Sivil Toplum Kuruluşu ve Meslek Birliklerinin temsilcileri de katıldı.

Öğrenci ve akademisyenlerin sezon boyunca, derslerde hazırladıkları eserlerden oluşan sergi, hafta sonuna kadar gezilebilecek.

Zinciriye Medresesi’nde “Mezuniyet Sergisi”(2)