Ziraat Odası’ndan Tarsim Eğitimi

Ziraat Odası Başkanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Aksaray’da Sigorta Eğitim Semineri düzenlendi.

Ziraat Odası Başkanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Aksaray’da Sigorta Eğitim Semineri düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen seminere çiftçi ve muhtarların yanı sıra Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun da iştirak etti.

Seminerde açıklamalarda bulunan Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak tarımda sigortanın önemini vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün burada Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa bir toplantı yaptık. Toplantı kapsamında köy muhtarlarımızı bilgilendirmek amaçlı, çiftçi mallarını korumakla ilgili, TARSİM sigortası ile ilgili bilgilendirmeler yapıyoruz. Tüm üreticilerimizin sigorta yapması gerektiğini düşünerek muhtarlarımızı bilgilendirip konunun çiftçilere ulaşmasını sağlıyoruz. Çiftçi mallarını koruma ile ilgili de yetkililerimiz burada bilgiler veriyorlar. Bizim amacımız her alanda üreticimizi bilgilendirmektir. Bunu da her platformda yapıyoruz” dedi.